30. märts 2014 Päev Amsterdamis

amsterdamStartisime Haapsalust kell 3 ja kohe sai kell ka 4.  Tänu kellakeeramise protseduuridele sai ka natuke rohkem adrenaliini hommikuse-öise ärkamise kõrvale. Kuidas kella äratama panna, kui samal ajal üks tund kaduma läheb oli paras pähkel läbi närida.

Lennujaama saabudes selgus, et pagasit ei ole meil kaasa võtmiseks ette nähtud, kuid ka seekord sai jonnakus  võidu ja  väikese tasu eest jõudsid ka meie parajalt paksukesed kohvrid lennukisse. Estonian Airi traditsioonilisele teenindusele vaatamata saabusime juba varahommikuks Amsterdami lennujaama. Lennujaamast sibasime kohvritega rongile ja sealt Amterdami kesklinna. Paigaldanud oma pagasi rongijaama  varakambritesse liikusime magamatusest uimastena sama unisesse alles virguvasse pühapäevahommikusse Amsterdami vanalinna.

Ootamatult leidsime ennast värskelt ööelu näinud, romantilistelt kitsukekestelt ja kanalitega läbipõimitud tänavatelt, kus liikusid seljakottide ja muu mudruga varustatud pikakasvulised meesteseltskonnad, sekka ka mõned paarikesed hommikuvalgust nautimas. “Kohvi shoppidest” imbus õhku aroome , mis on  korralikule Eestlasele tundmatud. Rahvas ärkas ja nautis tänavakohvikutes esimest kohvi või põõsast äsja lõigatud  piparmündiokstest valmistatud teed. Peremeest ootavad keskealised tuunimatta jalgrattad palistasid kõnniteid ja  mõned varasemad kohalikud jalgrattasõltlased sõelusid elegantselt oma aparaatidega jalakäiate vahel.

Parkisime ka ennast ühele päikesepoolsele kanaliäärsele kohviku diivanile ja lasime ennast vastu tõrkumatta olustiku voolul kaasa viia.

Enna ja Kersti

1 thought on “30. märts 2014 Päev Amsterdamis

  1. Pingback: 30. märts 2014 Päev Amsterdamis | ennakallasvee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s