Kohtumine Haagiga, 31. märts 2014

Pärast pikka päeva Amsterdamis saabusime tunniajase rongisõidu järel Haagi. Siin võttis meid vastu pühapäevaõhtune uut töönädalat sissejuhatav ja küünla- ning laternatevalguses sumisev kesklinn, kus vanad sõbrad soojal kevadõhtul viimaseid hetki koos veetsid.
Väsinud ja õnnelikena jõudsime imelisse kesklinnahotelli Corona, mis asub väikese väljaku ääres.
Ootamatult saabus hommik ja nagu kokkulepitud ootas meid hommikul hotelli fuajees rõõmsameelne Fred Klingeman, kohaliku Mondriaani kooli rahvusvaheliste suhete koordinaator. Tänase päeva plaaniks oli kohtumine igasuguste tegelastega koolis. Mondriaani koolis

Kõigepealt jutustas meile Fred koolisüsteemist Hollandis ja näitas erinevaid skeeme, tabeleid ja mitmesuguseid  numbreid ilusasti ettevalmistatud Powepointist, mille saime ka kaasa kodus teistele näitamiseks.

Järgmine esineja oli Gerdi Edens kes rääkis meile, kuidas nad õpilasi praktikale saadavad ja milliseid paberid nad selleks täidavad ning kuidas üldse koostöö kooli, praktikakoha ja õpilase vahel toimib. Saime kaasa ka erinevaid blankette ja juhendmaterjale, mida õpilased ja õpetajad siinkandis peavad järgima.
Nüüd oli aga kätte jõudnud keha kinnitamise aeg. Asusime ümber õpetajate tuppa suure laua taha erinevaid võileibu nosima. Õpetajate jutust selgus, et Hollandi lõunasöök koosnebki sageli just kukli vormiga võileivast- saiast, mille vahele on poetatud natuke sinki, juustu ja kapsalehti.

Peale lõunat jätkasime klassiruumis taas oma uurimistööd. Nüüd tegi meiega tutvust turismiõpetaja, kõige noorem õpetaja koolis, Thom de Groot.
Naerusuine Thom jutustas meile lugusid siinse piirkonna turismi eripäradest, sihtrühmadest, loodusest ja sellest, kuidas nad õpilasi treenivad.
Saime teada, et kõige rohkem on neil Saksa turiste ja ka enda, Hollandi inimesed, armastavad vahel siinse kauni liivarannaga mere ääres puhkamas käia. Suur osatähtsus on aga äriturismil, sest Haag on tuntud Euroopa Liidu ametnike kogunemise ja töötamise kohana. Siin asuvad: Rahupalee; Rahvusvaheline Kohus; Jugoslaavia Kriminaaltribunal, Keemiarelvade Keelustamise organisatsioon ja Hollandi kuninga residents. Linnavalitsuse hoone on omaette vaatamisväärsus, mida hüütakse “jää paleeks” , see on suure aatriumiga hoone, kus on ringiratast erinevad asutused ennast sisse seadnud, alates linnavalitsusest, raamatukogust, infopunktist kuni saalideni, kus registreeritakse abielusid. Haagis asub üle 150 rahvusvahelise organisatsiooni.Parlamendihoone

Sageli saavad siin kokku riigipead ja arutavad kogu maailma jaoks olulisi asju. Põhjuseks on see, et Holland ja Haag asuvad täpselt Euroopa südames ja siia on lihtne ja kõigile võrdselt lühike maa tulla. Haagi ja tegelikult kogu Hollandi inimesed on harjunud sellega, et siinsamas nende koduukse ees liiguvad inimesed, kes otsustavad kogu meie planeedi jaoks olulisi asju. Ülikeerulised ja erilised asjad siin maal tunduvad normaalsed ja tavalised. Ka kohalikud inimesed on arukad ja tundub, et asju ei lahendata süvenematta vaid keeldude ja käskudega vaid suudetakse ka probleemidele otsa vaadata, neid laiemalt, sügavamalt ja kaugemalt nii eest kui ka tagant uurida.

Kuulanud ära õpetajate jutud läksime külastama koolile strateegiliselt olulisi koostööpartnereid, turismiinfopunkti (www.denhaag.com) ja praktibaasi NB Haag hotellis.i punkt

1 thought on “Kohtumine Haagiga, 31. märts 2014

  1. Pingback: Kohtumine Haagiga, 31. märts 2014 | ennakallasvee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s