ROC Mondriaan, hotellikool. 3. aprill 2014

Täna külastame Mondriaani hotellikooli, mis asub Haagi kesklinnas. Otsustasime kooli minna jalgsi, sest sinna on vaid 20 minutine  jalgsi retk. Ilm on ilus ja väike jalutusretk pärast kosutavat hommikusööki kulub igati ära. Linnakaart kooli asukoha täpiga pingsalt käes liigume üsna sujuvalt kooli poole. Kohad, millest möödume on juba tuttavaks saanud- kanal, raekoda, raudteejaam jne. Raudteejaama juures pildistame veelkord jalgrataste kolooniat. Rattaid on jube palju ja tekib kahtlus, kas igaühel neist ka enam peremeest on, sest mõned neist on üsna rääbaka ja hooldamata välimusega.  Kuigi siin sõidetaksegi kulunud ratastega, mis on korduvalt üle võõbatud. Selliseis tutikaid sportrattaid , mis brändimärkidega hiilgaksid nagu meil Eestis siin näha polegi.IMG_2191

Jõuamegi kooliukseni ja otsustame sisse astuda. Kohe võtab meid vastu administraatori lett nagu hotellis, kus siis 2 tüdrukut parajasti oma praktilist hotelliteeninduse õppetundi läbi viivad. Üks vanemalt ja teine nooremalt  kursuselt. Õpetaja käib neid aegajalt juhendamas. Kõik inimesed, kes kooli uksest sisse astuvad saavad juhendatud ja viisakalt vastu võetud ka õpilased.

Sealsamas on näha ka restoranikass, baar,  kus parasjagu toimub samuti tund. Põrandal on harkjalgadel külalistele hoiatus ehk teada anne, et ka fuajees toimuvad tunnid.

Administraatorid pakuvad meile kohvi ja paluvad oodata, sest meiega kokku saama pidanud Fred jääb natuke hiljaks. Nii me siin istume ja piilume ümberringi. Näeme et kõrvalklassis õpetatakse juuksureid.

Peagi saabub Fred ja alustame ringkäiku koolis. Külastame õpetajate tuba ja õpetajate kabinette, restorani õppeklasse ja köögilaborit. Silma jääb see, et kõik õppekeskkonnad on hästi sarnased päris töökeskkondadega.IMG_2200

Näiteks on õpilaste garderoobi juures turvatöötajate kabiin, kus õpetatakse praktilist tööd tegema turvatöötajaid.Kõik need õppekeskkonnad on töös, nad ei seisa tühjalt vaid õpilased tegutsevad seal kogu koolipäeva vältel. Tööd tehakse paari või grupi kaupa ja kogu kooli lahtioleku aja. Teeninduse õpilased on ilusasti vormis nagu päris töökeskkonnas ja suhtlevad meiega nagu oleksimegi päriselt hotellis, restoranis või konverentsisaalis. Kui üksi liikusime tuldi küsima, kas saaksime aidata või teed juhatada. Hämmastaski õpilaste vahetu ja tähelepanelik käitumine, mis teenindustöötajale tegelikult väga vajalik oskus.

Saime teada, et kooli oodatakse just erineva rahvusvahelise taustaga õpetajaid, et erinevate rahvustega hakkamasaamist õpilastele õpetada Vahetusõpilased õpivad nii Hiinast kui ka Jaapanist ning oma õpilaste grupid on ka nendes maades. Õpetatakse ka huvilistele hiina ja jaapani keelt.

IMG_2211

 

 

 

 

 

Koka õpetaja kasutab tunnis koos lastega nutitelefone. Näieks on neil kasutusel Inglise keelne  koka raamat, kus lisaks trükitud retseptidele ja valmistusõpetusele ka  QR koodid iga toidu juures. Nii saab õpetaja vajadusel ja õpilased õppimise käigus alla laadida videosid ja koos või eraldi vaadata videosid, kuidas mingit kassikalist toitu, kastet jne. tehakse. Meilegi demonstreeriti videot, kuidas majoneesi teha saab.

IMG_2233

 

 

 

 

 

 

 

 

Lõpetuseks viidi meid restorani klassi, kus lõuna ajal kohalikule rahvale ette broneeritult 3 käigulist restorani  lõunat serveeriti.

IMG_2221Saime meiegi sellest seekord osa. Üritust väga ei propageerita , käivad nö. vanad kunded ja nende sõbrad. Ega kohti selles restoranis  nii väga palju polegi ja sellega ajab asjad ära. Kui  laiemalt üritust reklaamida saavad päris söögikohad kurjaks ebaausa konkurentsi pärast, sest hinnad on siin  madalamad,IMG_2223 kui mujal- 10 EUR kogu lõuna.

Maiustame siin pakutud lõunasöögiga ja siis vaatame veel kuidas õhtuseks pidulikuks vastuvõtuks suupisteid kõrval asuvas õppeköögis valmistatakse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s