Sujuvasti Suomeen

Karhula parkHei!

Siin me nüüd oleme – 3 x 2 tundi sõitu – ja oledki Karhulas. Sutsti Haapsalust Tallinna ja järgmised 2 tundi “laivamatka” andsid tunnistust sellest, et Eesti on endiselt kõva turismimaa, laev oli soomlasi täis. Kiidame soomlasi ja Soomet, et neil on loodud niivõrd mugav trammiühendus Länsisadamast Helsinki kesklinna.

Meie teekond jätkus ühest maailma modernsemast bussijaamast Helsinkis Kamppis (tolle kodulehe andmetel on see nii ja meie selles ei kahtle), kust iga päev väljub üle 700 kaugbussiliini ja samapalju saabub.

Helsinki – Kotka sõit pakkus sujuvat sõiduelamust (tasuta soomekeelsed ajalehed, küll mõningase tasu eest jooke – vesi 2 EUR  ja shokolaad 1 EUR – ostu võimalust) ning inimtühja kivirohket vaatepilti – mõne harva põllulapi ümber kõrgusid kivimüürid ja keegi oleks nagu külvanud metsaalused kive täis.

Vesipuisto skulptuuridAga peagi visati meid Karhulas bussist tuulepealsele maale ja nuusutasime nelja ilmakaarde tuult, kuhupoole võiks meie Cumulus hotell küll jääda. Päästev naistaksojuht ulatas meile oma abikäe ja hotell paistiski silmapiiril.

Õhtu hakul jõime hotellis meie Etelä-Kymenlaakson Ammattiopisto turismiõpetaja Airi Leinoga kohvi (talo tarjoo) ja tutvusime eelseisva nädala programmiga. Tõotab tulla põnev nädal.

Aili ja Ülle

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s