Praktikaettevõtted rannikul

IMG_4911Alustasime päeva korraliku hommikusöögiga, milles olid esindatud kaerahelbepuder vaarikamoosiga, karjala pirukad ja kadakamarja  marinaadis heeringad. Seejärel sai võetud suund mere poole Santalahti hotelli, mis on ühtlasi Etelä-Kymenlaakson Ammattiopisto lepinguline praktikaettevõte – lihtne hotell Kotka linna lähistel liivarannal. Kohtusime hotellis turismiteeninduse 2. kursuse õpilase Millaga, kes tegi toakoristust. Milla oli teinud kokkuleppe ka juba suvel töötamiseks, sest antud piirkonnas on turismisektori töö põhiliselt suvehooajal nagu meilgi. Hotelli kõrval oli teisele firmale kuuluv väga ulatuslik kämpingukompleks, milles leidus golfiväljak, autokaravanide peatuspaik ning üliäge saunakompleks, mis oli ehitatud kalju sisse.

IMG_2875Lõunastasime Kotka kalasadama Kalamajas, süües soomepärast selget lõhesuppi.

IMG_2892Pealelõuna veetsime tervishoiu- ja sotsiaaltöö õppekompleksis Katariina kampuses. Saime ülevaate antud valdkonna õpingute korraldusest ning külastasime põgusalt ka õppetunde ning praktilise töö õppelaboreid – Soomes on selles valdkonnas õppe läbiviimine ja tingimused küll maailimatasemel, kadedaks teeb, et meil on sellele tasemele jõudmiseks ilmselt veel pikk tee ees.

Pärastlõunasse mahtus veel tutvumine Kotka parkidega – Kotkat võiks peaaegu nimetada parkide ja skulptuuride linnaks. Õhtusöögi elamusele andsid oma aktsendi aura juust ning suitsutatud põhjapõdra liha. Mmmm… Homne päev algab varakult nagu Soomes tavaks.

Aili ja Ülle

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s