Kalad, meri ja meremuuseum

Karhula turulAlustasime kolmapäeva (turupäev!) korralikult Karhula keskturul hommikukohvi juues ja possot süües – tore rasvas küpsetatud suhkrune pärmitaina plätsakas, millel endisaegadel olnud ka põrsa jalad all. Muidu turg nagu turg ikka – riideid ja natuke söögikraami ka. Seejärel siirdusime lõhe- ja siiaretkele. Kalad jäid küll meist vahusesse Kymijõkke, kuid meie saime elamusi Siiakose vaadetest, Korkeakoski Korkeakoski kalastussild IKalastuskievarilt (kalastustarvete pood, kus müüdi kalastuslubasid ning söögituba). Seal maiustasime lõunaks sidruni- ja apelsinimarinaadis räimerullide ning Janssoni kiusatusega. Siinmail jõe ümbruses on endisel ajal olnud ulatuslikud vabrikukülad: klaasitehas, paberitehas, millest tänaseks töötab veel papirulle tootev paberivabrik ja hüdroelektrijaam. Kogu Kymijõe äärne ala on orienteeritud kalastusturismile ning leiduvad ka kalastusgiidid, rääkimata arvukatest kalastusalastest trükistest. Külastasime Ekami kodumajandusõpetaja Erja Pohjuga vabatahtlikku tuletõrjeühingut, mis toimetab juba 85 aastat. Selle liikmeks olemine on auasi. Tiirutasime Hirssaarel umbes 10 aasta tagusel elamumessi alal, kus nüüdseks on paljud Soome pered endale kodu sisse seadnud.

Pärastlõunal kohtusime Koteko õppekompleksis Ekami rektori Sami Tikkasega, kes andis meile ülevaate kontserni tööst ja erialadest. Kinnitasime, et oleme mõlemalt poolt huvitatud edasisest koostööst. Vaatasime ringi õppeköökides ja õpperestoranis ega jõudnud ära imestada, millised mastaapsed pinnad ja seadmed on õppetöö kasutuses!

Vellamo IÕhtupoolikul keerutasime merelinna Kotka parkides (samavõrd võiks Kotkat pidada parkide linnaks) – Katariina Meripuisto, Sapokan Vesipuisto oma ülespumbataud veega kose, Jaapani aia ning rohkete skulptuuridega. Imelised vaated! Õhtu lõpetasime suurejoonelises 2008. aastal ehitatud Wellamo Merikeskuses, milles asuvad nii Kymenlaakso kui ka Soome meremuuseum. Taustaks mängis aatriumis kaunis kontsert ja muljeid kogunes Soome mereajaloost siit- ja sealtpoolt Soome lahte….

Ülle ja Aili

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s