Pühapäev, 5.oktoober 2014

Alustasime oma reisi juba südaööl, sest hiljemalt kell 4 30 oli vaja juba lennujaamas olla. Viimane eestikeelne ajaleht ja tahvel šokolaadi julgustuseks veel lennujaama puhvetist teele kaasa ja reis saigi alata. Oli teine parajalt pikk – läbi Helsingi Londonisse ja sealt rongiga Plymouthi. Reis Londonist Paddingtoni rongijaamast sihtkohta kestis 3 tundi. Selle aja jooksul sai aknast juba ümbrusega tutvust teha- künklikul maastikul palju lõputuid põllu- ja heinamaid, kus koorekohvi karva lehmad või hallikad lambad oma igapäevaaskeldustega tegelesid. Sekka mõned suuremad ja väiksemad linnad, millest läbi sõitsime. Pühapäevases päikesepaistes oli inimesi liikumas vähe ja needki tundusid loiult ilmaelu nautivat. Plymouth asub Inglismaa lõuna osas ja Walesi külje all. Prantsusmaagi on vaid 3 tunni laevasõidu kaugusel.

Kohale jõudes oli meil vastas pererahvas, Karen ja Bruce, kelle juures me nädala mööda saatsime. Omamoodi elamus oli taksosõit Inglise taksos, kus taksojuht on eraldatud klaasiga suurest avarast kliendisalongist ja kus rohkesti põrandaruumi igasugu kraami kaasa võtmiseks. Meie kohvrid mahtusid sinna lahedalt ära. Suhtlemine taksojuhiga toimus läbi mikrofoni.

Kodu oli meil viktoriaanlikus kolmekordses eramus, kus perenaine enda lõbuks vahetusprojektides osalejaid majutaks. EU õppetööga seotud projektides osalevad välismaalased on linnas vaid vahendusfirma Tellus Group kaudu. Koolide juures sellega ei tegeleta, sest selleks pole kellelgi aega ja selliseid tööülesandeid pole õpetajatele määratud. Tellus Group teenuste paketti kuulub ka keeleõpe ja seetõttu majutavad nad keelepraktika eesmärgil kõik oma külalised nendega koostööd tegevatesse peremajutustesse ja paketti kuuluvad ka ühised õhtusöögid.

Kartsime, et kohalikud räägivad mingit arusaamatut murrakut, kuid selgus, et lõuna Inglismaal räägitakse päris tavalist keelt nagu seda meie kooliõpikutes õpetatakse.

Perenaine oli jutukas ja seetõttu saime palju teada kohalikust kultuurist ja inglaste suhtumisest erinevatesse maailma asjadesse. Peremees oli napisõnalisem. Peremees oli ametilt hambaarst ja perenaine tegeles aegajalt lisaks majutamisega ka cateringi ürituste korraldamisega.

Õhtusöögiks pakuti meile esimesel õhtul pasta bologneset ja mitte vähe. Järgmistel päevadel muutusid portsjonid õnneks vähe väiksemaks. Esimene päev ehmatas meid päris ära. Toidust rääkides armastatakse palju paneeritud ja õlis friteeritud toitu ja ega kodus palju toidu valmistamisegi keegi mässata taha. Poes on valmistoidu riiulid pikad. Supist ei arvata suurt midagi. Pirukad ja muud saiatooted ning hamburgerid on see eest au sees. Õllede, ale ( nisuõlu) ja siidri ( klassikaline naturaalne õuna siider, millel ei ole midagi ühist meil müüdavate purgitoodetega) valik on väga suur. Iga endast lugupidav pubi kääritab all keldris ise ka paari oma ale ja siidrit.

This entry was posted in Inglismaa by Heli. Bookmark the permalink.

About Heli

I work at Haapsalu Vocational Education and Training Centre as a Coordinator of External Relations. I am managing international projects and writing blogs about them. I like my work with young people because they make me learn new things all the time. Meanwhile, I like travelling and spend a lot of time in Ireland because of my personal life :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s