IPSART G.Casini La Spezias 31.märts

DSCN00639.30 algas sõit kooli juurde. Koolis tervitasid meid inglise keele õpetaja Michaela ja kolm õpilast. Nemad tutvustasid meile ka kooli. Kooli fuajees oli suur infolett, kus seisis vormiriietuses õpilane. Ka meie giidid olid vormiriides. Näidati kokanduse ja teeninduse õppeklasse. Mõlemas käis praktiline tund ja õpilasi oli päris palju. Kohe püüdis pilku must vormiriietus, mis on teeninduse tundides kohustuslik. Külastasime veel projektiõpetuse, teenindaja käitumise õpetuse ja arvutiõpetuse tunde.
Seejärel võttis meid vastu kooli direktor, kelle kabinetis oli meil väike vestlusring. Direktor võttis meid vastu ka lõunasöögilauas. Toidu valmistasid kokaõpilased ja serveerisid teenindajad.
DSCN0012Vaatasime ka kahte esitlust kohaliku turismipiirkonna ja kohaliku toidu kohta.
Õhtupoole oli meil ekskursioon giidiga La Spezia keskuses. Õhtusöök toimus kohaliku toidu restoranis, kus kohtusime ka omanikuga. Tegemist oli pererestoraniga, kus meid teenindas omaniku särasilmne ja väga emotsionaalne tütar. Neiu oli sama kooli kasvandik ja parajasti oli neil praktikal sama kooli õpilane.
Juba esimesel päeval kogusime suure hulga erinevaid ja huvitavaid emotsioone. Meid üllatas kooli direktori siiras huvi meie kooli ja Eesti vastu. Meile meeldis äärmiselt viisakas suhtumine külalistesse (kõikides klassides tõusid õpilased meie saabudes püsti ja keegi ei istunud enne loa saamist). Samas üllatas väga väike arvutiklass ja olematu raamatukogu. Õpilaste keeleoskus pole kahjuks hea, aga giidid said hästi hakkama. Väga huvitav oli linnaekskursioon.

This entry was posted in Itaalia by Heli. Bookmark the permalink.

About Heli

I work at Haapsalu Vocational Education and Training Centre as a Coordinator of External Relations. I am managing international projects and writing blogs about them. I like my work with young people because they make me learn new things all the time. Meanwhile, I like travelling and spend a lot of time in Ireland because of my personal life :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s