Teisipäev, 7. oktoober 2014

2014-10-07 10.32.11 2014-10-07 10.33.27 2014-10-07 10.48.14 2014-10-07 11.01.05 2014-10-07 11.08.51 2014-10-07 11.12.03 2014-10-07 11.12.08 2014-10-07 13.22.40 Tänane programm algas kokkusaamisega  Tellusi kontoris ja siis paarikümne minutine autosõit Saltach Cornwalli külastama China Fleet Clubi. See on üks olulisemaid vabaaja veetmise keskusi piirkonnas. Sarnaneb pisut meie Spaadega. Loomise idee pärineb sõja ajast, kui kuningliku armee sõduritele loodi  taastumiseks tervisekeskuseid. Suure osa keskusest võtavad enda alla igasugused treeningsaalid:- võrkpall; bowling; squash; suur jõusaal ja rühmatreeningute saalid. Eraldi majades või majaosades on ilusalongid, saunadega spaaosa laste hoid, hotell, söögikoht ja golfikeskus. Golfikeskuse juurde kuulub veel mõnekümne hektariline väliala golfi mängimiseks. Keskus on populaarne kohalike seas, kellest suur osa on seotud klubi lepinguga. Nädalavahetusel võib vahel tulla ka külastajaid kaugemalt. Kogu turundus on pigem orienteeritud kohalikele ja juba reklaamiti jõulupidusid, erinevaid laste üritusi ja uusi treeningpakette. Koht oleks huvitatud ka välispraktikantidest ning tundub igati sobilik ja inglaslik.

Pärast keskuse külastust läksime lõunale ühe aiandus- ja kodukeskuse juures olevasse söögikohta, kus me just erilist söögielamust ei saanud. Pigem tõdesime, et ka siin tehakse mõnes kohas toitu pigem selleks, et eluspüsimiseks on vajalik inimesel lihtsalt aegajalt midagi süüa.

Peale lõunat oli meil plaan külastada üht suuremat kohalikku hotelli, Future Inn. Hotelli juurde kuulus suur mõnekümne ruumiga konverentsikeskus ja ka söögikoht, mis pidid suure osa hotelli tulust tooma. Enamus piirkonna konverentse ja ettevõtete tellitud koolitusi toimub siin hotellis. Meie külastuse ajal toimus siin näiteks ka kaalujälgijate kogunemine ja koolitus. Hotelli  fuajees eraldi nurgakeses reklaamiti näitlikult pulmade korraldamise täispaketti. Mannekeen pruudikleidis, vahuveinipudelid ja pulmatort laual koos hulga visiitkaartidega firmadelt, kes siis erinevaid pulmadega seotud teenuseid pakuvad- toitlustajad, tordi tegijad, fotograafid, õmblejad.

Suure osa hotelli klientidest moodustavad regiooni haigla patsientide tuttavad, kes  haiglas patsiendi juures käies siin majas ööbivad.

Hotelli juhataja Jannis Carpenter väitis, et nende majas praktikandid ei tööta ja praktikal käia ei saa, sest neil ei ole aega ega ressurssi nendega tegelemiseks, nad tekitavat lisakulutusi. Aus ülestunnistus. Tundub, et odava tööjõuna õpilasi kasutada ei taheta ja korralikuks väljaõpetamiseks pole ressursse.

Pärast hotellikülastust oli meil vaba aeg ja õhtusöök meie kodumajutuses.

Kell pool kaheksa õhtul oli  aga Tellusi majas Social evening – üritus kõigile selle maja klientidele, kes siis parasjagu piirkonnas viibisid, et nad saaksid omavahel suhelda, see tähendab siis nii välispratkikante, õpetajaid, keeleõppijaid. Teemaks oli seitsmekümnendate muusika – Abba.

Kohale jõudes selgus, et umbes 20 noort suhtlesidki siin lihtsalt oma vabalt valitud viisil. Osad laulsid karaoket- Abba lugusid ja osad mängisid piljardit. Sotsiaalsed olid nad küll, sest meidki kutsuti kohe kampa. Õhtujuhti polnud, olid vaid ruum, piljardilaud ja karaoke seadmed. Ka nii saab suhelda, kui tahtmist on.

This entry was posted in Inglismaa by Heli. Bookmark the permalink.

About Heli

I work at Haapsalu Vocational Education and Training Centre as a Coordinator of External Relations. I am managing international projects and writing blogs about them. I like my work with young people because they make me learn new things all the time. Meanwhile, I like travelling and spend a lot of time in Ireland because of my personal life :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s