Cateringist käsitööni

Hannele Soomlaslikult varane, hall ja vihmane hommik. Teekonda alustasime Haminasse – linn, mis võlus kohe oma pika ajaloo ja vanalinnaga. Linn kasvas välja bastionist ja tänavad hargnesid kui kaheksa võrdväärset kiirt. Koolis ootas meid vitaalne koka eriala õpetaja Hannele, kes tõmbas meid suurköögi keerisesse – laod, õppeköögid, teenindusklassid ja õppekavad. Ülevaate saime koka õppe muutustest sh ka suund suurköögis suurema külmutatud ja poolfabrikaatide kasutamise suunas.

Turismiteeninduse õppes oli suur osakaal majutusteeninduse õppel, milles nad peavad sooritama osaoskuse eksami (toakoristus, vastuvõtutöö ja hommikusöögi valmistamine). Teised suunad on klienditeenindus (võib sooritada kasvõi riidepoes), turism ja turundus,  giiditöö. Õpilased ise hindasid oma turismiteeninduse õppes vaheldusrikkust.

Suunurgad tõstis meil kõrgele “kiiktooli” meetod. Õpetajate toas õpilastega neljasilmavestluse läbiviimiseks oli asetatud kiiktool – sellele kippusid õpilased ise istuma, kuid eesmärk oli, et toolil kiikumine rahustab õpilast ja sunnib vaikselt kiikudes kaasa noogutama õpetaja “taktikepile”.

Lõuna koolisööklas. Õpetajate lõuna 6.10   Nii et pole põhjust meie köögis kurta !!! Õpilastele söök tasuta, nagu meilgi.

KangakuduminePealelõunane aeg tutvusime erinevate artisani valdkondadega – tekstiilitöö, puulaevaehitus ja õmblus. Klassikaline tikkimine, heegeldamine ja käsitsikudumine kuulub õmbluseriala suuna osaoskuse juurde. Praktikakohtadeks väga erinevad võimalused – vaba aja keskused, vanadekodu ringijuhendajad, üldhariduskoolide käsitööõpetajate abilised….

Üllatas iga osakonna suur huvi meie kooli vastava osakonna külastuse vastu. Sügishooajal on oodata Soome õpetajate invasiooni HKHKsse. Huvi oli sügav ja siiras.

Päeva lõpetasime “ranskalaistega”, kuna vihm nullis muud plaanid.

Aili ja Ülle

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s